Pobyty Jeseníky

Pobyt v Jeseníkách je jednoznačně kouzelný. Pokud by vás zajímalo, co vše můžete při pobytu v Jeseníkách zažít, čtěte dále.

Kam v Jeseníkách vyrazit na výlet?

Jeseníky, a tedy i náš rodinný penzion Pod Mořským oknem, nabízí mnoho příležitostí pro opravdu krásné výlety, na které můžete vzít skutečně celou rodinu. Díky naší poloze od nás není prakticky nikam příliš daleko.

Skvělé turistické trasy vás zavedou do úžasných míst, kde se skrývá stále čistá příroda, které bohužel ubývá. Jeseníky vám ale dovedou nabídnout hluboké lesy, krásné stráně a také malebná údolí. Vydejte se třeba na pěší túru mezi Pradědem, nejvyšší horou Jeseníků, Petrovými kameny, mýty opředenou skálou na vrcholu kopce, která je vidět široko daleko, nebo také na skalní útvar Vozka.

Pokud se zajímáte o přírodu jako celek a rádi poznáváte její živočichy a rostliny, které v ní žijí, nebo je chcete jen ukázat svým dětem, můžete z našeho penzionu vyrazit na výlet po nějaké naučné stezce. Tyto stezky jsou v chráněných krajinných oblastech. Navštivte tedy údolí Bílé Opavy, Velkou kotlinu, Rejvíz nebo Šerák. Rejvíz, to jsou krásná mechová až rašeliništní jezírka.

Pokud máte rádi podzemí, určitě vás svými krápníkovými výzdobami uchvátí jeskyně Na Pomezí.

Od nás je to kousek do lázní

Z našeho penzionu si také můžete vyrazit do nějakých blízkých lázní, které vám mohou nabídnout opravdu neopakovatelné relaxační požitky. Své služby vám nabízejí lázně Karlova studánka, která své procedury nabízí i široké veřejnosti. Můžete tam okusit perličkové koupele, profesionální masáže nebo rašeliníkové zábaly.

Od nás je kousek také do Jeseníku, dalšího méně známého lázeňského města, kde se nacházejí Priessnitzovy léčebné lázně Jeseník.

Blízké hrady a zámky

Pokud máte rádi historii a také potěšeně obdivujete zámky a hrady, určitě nás navštivte. Můžete totiž z našeho penzionu podnikat výlety na zámky Loučná nad Desnou, zámek v Bruntálu nebo na hrad Sovinec, na kterém se neustále něco děje - jarmarky, šermíři, kejklíři, divadelníci čekají na vás.

Velmi zajímavou je také návštěva tradičních ručních papíren a zámku ve Velkých Losinách.


Rodinná dovolená s dětmi v Jeseníkách | Ubytování Jeseníky | Pobyty Jeseníky | Apartmány Jeseníky
Rodinný penzion v Jeseníkách | Víkend pro dva